Vstúpili ste do umeleckej galérie, atmosféra je pôsobivá a všade naokolo vás obklopujú majstrovské diela. Ale predstavte si - ešte skôr ako sa stihnete do tejto krásy naplno ponoriť, hneď pri vstupe vám dotieravý predajca do rúk strčí katalóg, tlačiac vás k nákupu. Pokazený zážitok, no nie?

Práve takémuto prešľapu sa chcete v emailovom marketingu vyhnúť. Uvítací email je práve tým prvým krokom do galérie vašej značky. Urobte ho pútavý a inšpiratívny bez toho, aby ste ihneď tlačili na predaje.

Prvá správa: Predstavenie, nie predaj  🚫 💰

Uvítacie emaily sú vstupnou bránou k príbehu vašej značky - viac umenie ako predajné vystúpenie. Pozrime sa na komponenty vytvárania tejto úvodnej správy:

 1. Predstavte vašu značku: Stručne prerozprávajte príbeh o tom, kto ste a aké hodnoty reprezentujete.
 2. Zdieľajte znalosti: Nasmerujte odberateľov na informatívny blogový príspevok alebo zdieľajte užitočné tipy z vášho sektora.
 3. Prezentujte ľudí: Ponúknite náhľad do tímu, ktorý stojí za vašou značkou, od úprimného odkazu šéfa až po príbehy jednotlivcov.
 4. Šírte radosť: Vypichnite referencie a príbehy, ktoré vyzdvihnú vplyv vášho produktu/služby.
 5. Buďte nápomocní: Zdieľajte praktického sprievodcu alebo vzdelávacie video „ako začať“ pre nových používateľov.

Prečo na uvítacích emailoch záleží  🎯

Automatizované série uvítacích emailov nastavujú očakávania, pričom dosahujú:

 • Vysokú angažovanosť: Štúdia odhalila, že uvítacie emaily generujú 4x viac otvorení a 5x viac kliknutí ako bežné emailové marketingové kampane. Získavajú pozornosť so sľubnou mierou otvorení a preklikov.
 • Bezprostredné splnenie očakávaní: 74 % ľudí očakáva prijatie uvítacieho emailu okamžite po prihlásení sa k odberu. Dokonale plnia svoj účel.
 • Perspektívne konverzie: Analýza skúmajúca miliardy emailov, zistila, že najviac konvertujúce automatizované správy sú uvítacie emaily - pýšia sa hviezdnou konverznou mierou až 52,9 %. Toto podčiarkuje ich efektívnosť nielen v procese zahrievania kontaktov, ale aj v ich premieňaní na zákazníkov.
 • Budovanie vzťahov: Vytvárajú dobrý základ pre autentický a priateľský obchodný vzťah.
 • Budovanie dôvery: Formujú pevné piliere dôveryhodnosti a spoľahlivosti.
 • Nastavenie tónu komunikácie: Definujú váš komunikačný štýl a pravidelnosť.
 • Automatizované, a predsa osobné: Doručujú konzistentné a osobné privítanie, bez ďalšej námahy po úvodných nastaveniach.

Emaily šité na mieru podľa odvetvia  🧵

 • eCommerce: Predstavte sa nielen prostredníctvom vašich najpredávanejších produktov, ale aj odhalením duše a príbehu za vašou značkou a produktami. Prezentujte proces výroby, inšpiráciu ukrytú za vašimi kolekciami a príbeh ako sa vaša značka zrodila.
 • B2B: Predstavte svoj expertný tím a prezentujte prípadovú štúdiu reálneho klienta.
 • SaaS: Demonštrujte pútavé video alebo používateľsky prívetivé návody.
 • Služby: Poukážte na svoje služby prostredníctvom príbehov klientov a zdieľajte odborné poznatky vo forme edukatívnych tipov.
 • Neziskovky: Zdieľajte dojímavé príbehy z praxe alebo úprimné poďakovanie za pripojenie sa k vašej misii.
 • Eventy: Uvítajte záujemcov, ponúknite náhľad do zákulisia a zvýraznite, čo môžu účastníci očakávať.

Stále vám nie je úplne jasné, ako pristúpiť k príprave uvítacích emailov? V Lemonito sa špecializujeme na vytváranie emailov, ktoré rezonujú s vašim publikom v akomkoľvek odvetví. Poraďte sa s našimi odborníkmi a uistite sa, že trafíte klinec po hlavičke!

Po prvotnom uvítaní a poďakovaní, vytvorte sériu emailov, ktorá postupne predstaví vašu značku a pozvoľna zapojí odberateľov do vášho sveta.

Prvý uvítací email odošlite bezodkladne, zatiaľ čo ďalšie emaily si premyslene načasujte, udržiavajúc prirodzenú, ale konzistentnú komunikáciu. Personalizujte obsah, ako napríklad, ponúknutie exkluzívnej zľavy tým, ktorí ešte nenakúpili. Dosiahnete tým, že skúsenosť vašich odberateľov bude jedinečná.

Záver  🏁

Uvítacia séria emailov by mala byť spontánna, no čarovná cesta, spájajúca vaše kontakty so svetom vašej značky. Vašim cieľom by malo byť nielen konvertovanie zákazníkov, ale aj vytváranie fanúšikov a ambasádorov vaše značky, ktorí budú integrovať vaše produkty/služby do svojho života. Využívajúc personalizáciu, premyslenú stratégiu a štipku umenia, vytvorte uvítacie emaily, ktoré predurčia dlhodobý vzťah a zostanú v pamäti.

Potrebujete maestra pre vašu symfóniu uvítacích emailov?  🎶

Pustite sa do toho s istotou odborného vedenia. V Lemonito vytvárame uvítacie série emailov, ktoré nielen privítajú, ale aj premenia odberateľov na verných nadšencov. Vytvorme spoločne úžasnú emailovú sériu a dosiahnime, že príbeh vašej značky bude nielen vypočutý, ale aj oslavovaný!